Już po raz XIII odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Europe Direct oddział w Ostrowie Wielkopolskim.
W tegorocznej edycji wzięli również udział uczniowie ZS CKR w Marszewie. Byli to A. Robaszyńska, J. Manierska , K. Lebioda, B. Jankowski, M. Gałczyński oraz T. Typański.
Uczestnicy konkursu, który w tym roku odbywał się na terenie ZST w Ostrowie Wielkopolskim, musieli zmierzyć się z 40 pytaniami dotyczącymi różnych sfer związanych z Unią Europejską.
Ile jest prawd o człowieku? Na ten temat wypowiedział się już ksiądz profesor Józef Tischner, niekwestionowany autorytet, wielki myśliciel.
Znamy Jego zdanie. To, sprowokowało moich tegorocznych maturzystów do podjęcia się oceny postawy Zenona Ziembiewicza, głównego bohatera „Granicy”.
Dyskusja była burzliwa, a zdania podzielone. Do jakich wniosków doszli uczniowie? Nie wiem, bo żadne ze stanowisk nie okazało się ostateczne.
Jak pobierać próbki glebowe – to szkolenie, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2BaT z kierunku mechanizacja rolnictwa i agrotroniki.
Szkolenie to zostało przeprowadzone przez przedstawiciela WODR w Marszewie pana Roberta Cichego.
Po części teoretycznej, uczniowie mieli możliwość praktycznie poćwiczyć pobieranie próbek glebowych na poletkach.
Etap krajowy odbył się w Warszawie w dniach 6-7 listopada b.r. w ramach konferencji pn. „Produkcja ekologiczna szansą dla młodych rolników”, gdzie uczeń naszej szkoły Wojciech Dobrowolski wykazał się bardzo dużym zasobem wiedzy o rolnictwie ekologicznym i znalazł się w pierwszej dziesiątce finalistów IV edycji.
Konkurs ten był skierowany do uczniów ponadpodstawowych szkół rolniczych, a organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, oddział w Radomiu wykonującym zadania w zakresie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej i Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego.
We wtorek 12 listopada 2024 w Zajezdni Kultury w Pleszewie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w szachach w ramach tegorocznej "Licealiady". Wzięły w nich udział trzy drużyny, reprezentujące Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Pleszewie, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.
Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne tak jak obecnie.
Częściej udziałem nas Polaków był lęk przed wrogiem, niewola i często desperacka, rozpaczliwa walka o wolność z dużo liczniejszym i silniejszym wrogiem. Czym jest wolność, wie ten, kto ją stracił. Ten, kto przeżył niewolę i widział śmierć braci.
Prześladowani Polacy, skazani na tułaczkę, nie tracili ducha, wierzyli, że ojczyzna w sercach się zaczyna, że naród przetrwa. W tym tonie; pamięci, tożsamości, osobistych wspomnień przeżyliśmy Narodowe Święto Niepodległości w miniony piątek 8 listopada 2024 roku.