Zajęcia „Szkoły Dobrych Smaków” w Kuczkowie

0
131

7 marca uczniowie klasy II Ż w składzie: Amanda Balcer, Eliza Baranowska, Sara Lewicka, Katarzyna Piasecka, Natasza Szkudlarska i Michał Orpel wraz z opiekunem Mirosławą Fechner, poprowadzili zajęcia z pt: „Szkoła Dobrych Smaków – Smaczne, zdrowe warzywa i owoce”. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Kuczkowie a uczestnikami była II klasa szkoły podstawowej. Podczas zajęć, dzieci pod opieką starszych koleżanek wykonywali samodzielnie pizzę, sałatkę owocową oraz koktajle owocowe – smoothie.

Na początku zajęć, uczestnicy wykonali ciasto na pizzę oraz przyszykowali sobie ulubione do niej dodatki. W czasie wyrastania ciasta, odbyła się pogadanka o tym, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz konkurs, na rozpoznawanie owoców i warzyw opisanych w rymowankach. Po tym czasie, każde dziecko wykonało samodzielnie mini pizzę.

W trakcie czekania na upieczenie pizzy, dzieci miały okazję skomponować koktajl owocowy z wybranych przez siebie składników oraz stworzyć sałatkę owocową w postaci szaszłyka, do której dodatkiem była roztopiona czekolada z fontanny czekolady. Zajęcia zakończyły się wielką degustacją wyrobów oraz rozdaniem dyplomów uzyskania tytułu: „Zdolnego Kuchcika”.

Mirosława Fechner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here