XXV Gminna Olimpiada Wiedzy Rolniczej w Gołuchowie

0
251

11 lutego 2016 roku w Urzędzie Gminy w Gołuchowie odbyła się XXV Gminna Olimpiada Wiedzy Rolniczej, w której udział wzięli rolnicy oraz uczniowie naszej szkoły – Robert Sołtysiak i Błażej Szczepański z II klasy w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa oraz Jacek Nowicki i Maciej Stachniuk z III klasy w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test jednokrotnego wyboru obejmujący wiedzę rolniczą, ochronę środowiska i przepisy unijne.

Osoby, które uzyskały najwyższą liczbą punktów z testu przystąpiły do finału. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Robert Sołtysiak z II klasy w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa oraz Jacek Nowicki z III klasy w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa. Finaliści rozwiązywali test jednokrotnego wyboru.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła zwycięzców. Nasi uczniowie znaleźli się na 7 i 8 miejscu: Jacek Nowicki i Robert Sołtysiak.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali cenne nagrody i gratulacje od organizatorów olimpiady.

Ponadto uczestnicy olimpiady wysłuchali wykładu o zasadach przyznawania wsparcia i płatności bezpośrednich dla gospodarstw na lata 2016 – 2020.

Organizatorami olimpiady byli: Wójt Gminy Gołuchów Marek Zdunek, Gminny Punkt Doradztwa Rolniczego w Gołuchowie oraz Powiatowy Zespół Doradczy w Pleszewie.

 

Gratulujemy!

Krzysztof Styś

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNasz dar
Następny artykułZe sportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here