Sukces w XV Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej

0
142

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej, nad którą patronat objął Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a na etapie powiatowym – Starosta Pleszewski. W tym roku odbyła się XV edycja tej olimpiady. Organizatorem etapu powiatowego była Powiatowa Rzecznik Konsumentów. Oprócz naszej szkoły brali w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie (tegoroczny gospodarz), Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie i Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie.

W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki: Łukasz Werden (kl. IVBb), Michał Grześkowiak (kl. IIBb) oraz Jakub Jasicki i Jakub Kasołka (obaj z kl. IIBa).

Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze, gdyż Łukasz Werden zajął III miejsce, a Jakub Jasicki – IV miejsce. Łukasz Werden będzie reprezentował nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 11 kwietnia 2019 r. w Poznaniu. Należy dodać, że po raz kolejne są to dobre wyniki uczniów naszej szkoły, gdyż w poprzednich edycjach olimpiady również zajmowali czołowe miejsca i reprezentowali powiat i naszą szkołę w zmaganiach na etapie wojewódzkim.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom etapu powiatowego wręczono upominki, które promują nasz powiat.

Wszystkim naszym reprezentantom należą się gratulacje i podziękowania, gdyż zajęli się dziedziną życia gospodarczego, która w ogóle nie jest profilem nauczania naszej szkoły, a mianowicie prawami i obowiązkami konsumentów i innych podmiotów życia gospodarczego. Dzięki startowi w Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej uczniowie wzbogacili swoją wiedzę ogólną i specjalistyczną. Na szczególne gratulacje zasługuje Łukasz Werden, który już po raz drugi będzie reprezentował nasz powiat w finale wojewódzkim.

Opiekun – Zenon Rutkowski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here