Sukces w Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej

0
306

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej, nad którą patronat objęli Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a na etapie powiatowym – Starosta Pleszewski. W tym roku odbyła się XIV edycja tej olimpiady. Oprócz naszej szkoły w etapie powiatowym brali udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie (tegoroczny gospodarz), Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie i Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie.

W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali: Dajana Nowacka (kl. IV) i Wiktoria Kasołka (kl. III) (obydwie z technikum w zawodzie technik logistyk) oraz Łukasz Werden (kl. IIIb) i Kajetan Kaczmarek (kl. II) (obaj z technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa). Nasi uczniowie odnieśli duży sukces, gdyż Dajana Nowacka zajęła II, a Łukasz Werden III miejsce i oboje będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. w Poznaniu. Należy dodać, że są to kolejne dobre wyniki obojga uczniów,
gdyż w poprzednich dwóch edycjach również zajmowali czołowe miejsca i reprezentowali powiat i naszą szkołę w zmaganiach na etapie wojewódzkim.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom etapu powiatowego wręczono upominki, które promują nasz powiat.

Wszystkim naszym reprezentantom należą się gratulacje i podziękowania, gdyż zajęli się dziedziną życia gospodarczego, która w ogóle nie jest profilem nauczania naszej szkoły, a mianowicie prawami i obowiązkami konsumentów i innych podmiotów życia gospodarczego. Dzięki startowi w Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej uczniowie wzbogacili swoją wiedzę ogólną i specjalistyczną. Życzymy im, aby tę wiedzę specjalistyczną pogłębiali i wykorzystali z powodzeniem w następnych edycjach Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, a w przyszłości aby byli świadomymi i zadowolonymi uczestnikami życia społeczno-gospodarczego.

Opiekun naszych młodych „świadomych konsumentów” – Zenon Rutkowski.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrzwi otwarte
Następny artykułPowiatowe strzelanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here