Siatkarki plażowe z awansem, siatkarze bez. Dobry występ lekkoatletów w Pile.

0
20

W miniony piątek 19 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce Plażowej. Były to eliminacje „Licealiady” 2016/2017 do Finału Rejonu Kaliskiego.  Nasze uczennice(Natalia Frankowska, Monika Mazur) zdobyły awans z drugiego miejsca pokonując zespół ZSUG Pleszew 21:15 i Niepubliczne Liceum 23:21,  a ulegając dziewczętom z LO Pleszew 16:21.

Natomiast chłopcom(Mateusz Głaz, Paweł Cierlaczyk) nie udało się awansować po porażkach w pierwszym meczu z parą  LO Pleszew 15:21, a w drugim meczu ZSUG Pleszew 19:21. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce wyprzedzając Niepubliczne LO lepszą różnicą małych punktów.

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” jeden set do 21 punktów.

Nasi lekkoatleci  zajęli 7 miejsce w klasyfikacji szkół w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Pile. Nasza drużyna składająca się z 14 zawodników zdobyła 3 srebrne medale.

Aleksandra Pera w rzucie dyskiem  16,15 m- srebrny medal, Roch Nowicki w pchnięciu kulą chłopców 13,64 m(5kg)- srebrny medal i Adam Ginalski w pchnięciu kulą mężczyzn 12,30m(6,25kg) – srebrny medal. Przyzwoite wyniki osiągnęli także: Alicja Dziatkiewicz (oszczep) 24,96 – 4 miejsce, Aleksandra Cegła(kula 3 kg) 9,30 – 5 miejsce, Tomasz Goły(dysk 1,75kg) – 25,45 – 5 miejsce, Mateusz Głaz(skok w dal) 5,89m – 6 miejsce, Wojciech Szablewski (oszczep) – 35,76m – 6miejsce, Krystian Młynarczyk (1500m) 4:57,89s – 6 miejsce.