Piąte miejsce siatkarzy w Finale Rejonu Kaliskiego w siatkówce chłopców

0
399

W piątek 24 marca odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej „Licealiada” w siatkówce chłopców. W siedzibie ZSP nr 2 w Kaliszu spotkały się najlepsze zespoły siatkarskie z 7 powiatów Rejonu Kaliskiego:

 1. VII LO SMS Kalisz-powiat Kalisz grodzki
 2. ZS Opatówek-powiat Kalisz ziemski
 3. ZSBE Ostrów- powiat ostrowski
 4. ZSP nr 2 Krotoszyn- powiat krotoszyński
 5. ZSP nr 2 Kępno- powiat kępiński
 6. ZS nr 2 Ostrzeszów- powiat ostrzeszowski
 7. ZSP-P CKU Marszew- powiat pleszewski

 

Organizator Zawodów podzielił drużyny na dwie grupy po trzy i cztery zespoły. W grupie trzech zespołów mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a w grupie czterech drużyn systemem pucharowym. W wyniku losowania nasz zespół znalazł się w grupie czterech zespołów i w pierwszym meczu spotkał się z drużyną z Krotoszyna. Po emocjonującym meczu ulegliśmy przeciwnikom 0:2 (22:25 ; 20:25). Tym samym mogliśmy już tylko grać o 5 miejsce w całym Turnieju. W meczu tym moi podopieczni pokonali drużynę z Kępna 2:1 (21:25; 25:15; 15:7).

Pozostałe wyniki meczów: ZS Ostrzeszów – ZS Kępno 2:1, ZS Krotoszyn – ZS Ostrzeszów 2:0, Kalisz – Opatówek 2:0, Kalisz – Ostrów 2:0, Ostrów – Opatówek 2:0. Kalisz – Krotoszyn 2:0, Ostrów – Ostrzeszów 2:0.

Kolejność: 1. Kalisz – awans do Finału Wojewódzkiego.

 1.     Krotoszyn
 2.    Ostrów
 3.   Ostrzeszów
 4. Pleszew (ZSP-P CKU Marszew)
 5.   Kępno
 6.   Opatówek

Piąte miejsce naszych siatkarzy może cieszyć, choć przy odrobinie szczęścia w losowaniu można było zająć wyższe miejsce. Poziom drużyn( z wyjątkiem VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Kalisza) był dość wyrównany.

 

Robert Michalak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here