Lekkoatleci wystartowali we Wrześni.

0
42

15 osobowa grupa dziewcząt i chłopców reprezentowała naszą szkołę w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkiej atletyce. Zawody odbyły się na stadionie szkolnym Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Prawo startu mieli uczniowie klas drugich i pierwszych (roczniki 2000 i 2001). Choć wyniki oficjalne i tym samym miejsce szkoły będą znane za kilka dni, to już dziś można powiedzieć, że nasi uczniowie spisali się dobrze. Roch Nowicki zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą – 12,87m, a Wiesław Jankowski był piąty – 11,70m. Adam Biesiada zajął 4 miejsce w rzucie dyskiem (24,80m), a Piotr Nowicki był 7z wynikiem 21,40m. Siódme miejsca zajęli także: Magdalena Skrzypczak w pchnięciu kulą (9,21m), Natalia Frankowska w rzucie dyskiem (17,60m), Łukasz Marciniak w rzucie oszczepem (32,74m), Wojciech Frątczak
w skoku w dal (5,14m). Dziewiąte miejsca wywalczyli: Agnieszka Zachman – dysk (13,88m), Mikołaj Mielcarek – skok w dal (5,08m).W drugiej dziesiątce uplasowali się: Aleksandra Cegła(pchnięcie kulą), Daria Walendowska(skok w dal), Norbert Wawrzynowicz (dysk) oraz Grzegorz Kubiak i Łukasz Kasprzak obaj na 800 m.

Wszystkim  uczniom dziękuję za udział w zawodach i gratuluję wyników.