Koszykarze na medal !…srebrny!

0
443

W Finale Mistrzostwach Województwa LZS w koszykówce chłopców nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze i zajęli 2 miejsce zdobywając puchar i srebrne medale. Zawody odbyły się w Sali gimnastycznej LO Środa Wlkp. – 08.02.2018 roku.

Zmagania rozpoczęto od podziału drużyn na dwie grupy, przy czym rozstawiono zespoły, które w ubiegłym roku zajęły dwa pierwsze miejsca: LO Środa i ZSnr1 Ostrzeszów. Pozostałe zespoły uzupełniły składy grup w wyniku losowania. Nasz zespół znalazł się z LO Środa i ZSR Środa,
w drugiej grupie zaś ZS nr1 Ostrzeszów, ZSP Nietążkowo i ZS Szamotuły.

Wyniki Meczów  naszej drużyny w kolejności rozgrywania spotkań:

Marszew – ZSR Środa            18:12 (12:6 ;6:6)

LO Środa – Marszew              11:14 (9:7 ; 2:7)

W  meczu  szkół  średzkich zwyciężyło LO. Nasi koszykarze zajęli pierwsze miejsce w grupie  i możliwość gry o złoty medal, a LO Środa drugie miejsce i możliwość gry o brąz.

W drugiej grupie Ostrzeszów pewnie zajął  pierwsze miejsce pokonując Szamotuły i Nietążkowo, zaś Nietążkowo wygrało z Szamotułami i zajęło drugie miejsce w swojej grupie.

W meczu o brązowy medal Nietążkowo pokonało LO Środa i zdobyło brązowy medal.

W Finale zawodów w   meczu  o pierwsze miejsce nasi gracze nie sprostali przeciwnikom  z Ostrzeszowa i ulegli 10:20 ( 2:9 ; 8:11).