Konkurs BHP

  0
  256

  18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ostrzeszowie odbył się finał XXIV edycji regionalnego konkursu wiedzy z zakresu bhp w rolnictwie organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W konkursie brali udział uczniowie kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski Południowej.

  Naszą Szkołę reprezentowało trzech uczniów: Bartosz Andersz – kl. II technikum mechanizacji rolnictwa, Szymon Tomczak – kl. II technikum mechanizacji rolnictwa, Bartłomiej Wilkosz– kl. III technikum mechanizacji rolnictwa. Finał składał się z części praktycznej i pisemnej. Uczestnicy mieli do rozwiązania test pisemny. Po podliczeniu punktów z testu pisemnego członkowie komisji wyłonili 6 osób, które zdobyły największą liczbę punktów i zakwalifikowały się do finału. Do finałowej szóstki zakwalifikował się uczeń Naszej Szkoły – Szymon Tomczak

  Finaliści na część praktyczną udali się do parku maszyn i warsztatów szkolnych, gdzie znajdowały się maszyny i urządzenia wykorzystywane w rolnictwie. Do uczestników finału należało wypisać co jest niezgodne z bhp przy danej maszynie lub urządzeniu.

  Po zakończeniu części praktycznej finaliści przeszli do auli szkolnej, gdzie odbył się etap pisemny wyłonionej szóstki, który składał się z 5 pytań. Po podsumowaniu etapów pisemnych i etapu praktycznego komisja wyłoniła zwycięzców indywidualnych oraz drużynowych szkolnych XXIV edycji konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

  Drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon Tomczak z klasy II technikum otrzymując liczne nagrody rzeczowe. Reprezentanci Naszej Szkoły jako drużyna szkolna zajęli drugie  miejsce otrzymując puchar ufundowany przez prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotra Walkowskiego. Gratulujemy.

   

  Jarosław Juszczak

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here