I. miejsce w konkursie oratorskim Ulubiona Książka Licealisty obronione

0
113

Cieszymy się, że uczennica naszej szkoły stanęła na najwyższym podium wśród trzech najlepszych oratorów konkursu literackiego Ulubiona Książka Licealisty. Tym samym obroniliśmy pierwsze miejsce, wywalczone dla szkoły przez zeszłorocznego maturzystę. Gabrysia na szczęście uczy
się w  kl. I, więc mamy nadzieję, że będzie nas reprezentować przez kolejne lata.  Uczennica zebrała pochwały od komisji za najlepiej pamięciowo opanowany tekst, za piękne wygłoszenie prezentacji oraz komunikację niewerbalną. Publiczność ujęła historią cudownego chłopaka z książki o takim właśnie tytule autorstwa R. J. Palacio. To jednak nie wszystkie nagrody, bowiem mamy wyróżnienie za głos, a ten należał zdaniem komisji do Pawła, ucznia kl. IV, który ujął komisję niebywałą aparycją.
W rozmowie z prezenterką telewizji Proart Paweł podkreślił, że nie czyni specjalnych starań o dobrą emisję głosu, to dar od natury, podkreślił. Kto wie? Być może kiedyś ten szczęściarz zasili szeregi ekipy telewizyjnej.

Wbrew powszechnie znanej opinii, jakoby młodzież dzisiejsza nie czytała, mamy doskonały przykład na to, że młodzi nie tylko czytają, ale że potrafią się także podzielić tym, co odkryli na kartach książek i zachęcić innych do lektury.  Cieszymy się ich sukcesami i życzymy kolejnych.

 

Anna Sobiejewska

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNarodowa Wystawa Rolnicza
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here