I MIEJSCE DLA DRUŻYNY Z MARSZEWA W KONKURSIE BHP W ROLNICTWIE

0
530

12 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Liskowie odbył się finał XXII edycji regionalnego konkursu wiedzy z zakresu bhp w rolnictwie organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W konkursie brało udział 24 uczniów kierunków rolniczych z 8 szkół ponadgimnazjalnych z Południowej Wielkopolski.

Naszą Szkołę reprezentowali: Szymon Cichy, Łukasz Dobrychłop i Błażej Mikołajczak z klasy 2 w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Opiekunem naszej drużyny był p. Krzysztof Styś. Uczestnicy mieli do rozwiązania test pisemny wielokrotnego wyboru. Następnie po teście uczestnicy konkursu udali się na część praktyczną, przeprowadzoną z zastosowaniem parku maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie. Uczniowie mieli bezpiecznie wykonać zadania praktyczne z wykorzystaniem narzędzi oraz wskazać niezgodności zestawów maszyn z przepisami bhp. Po podliczeniu punktów z testu pisemnego członkowie komisji wyłonili 6 osób, które zdobyły największą liczbę punktów i  zakwalifikowały się do finału. Do finałowej szóstki zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły – Szymon Cichy i Łukasz Dobrychłop. Finał konkursu składał się z 6 pytań, które dotyczyły przepisów bhp w rolnictwie.

Po podsumowaniu etapów pisemnych i etapu praktycznego komisja wyłoniła zwycięzców indywidualnych oraz drużynowych szkolnych XXIIedycji konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

Indywidualnie zajęliśmy:

II miejsce – Szymon Cichy

V miejsce – Łukasz Dobrychłop

Drużynowo byliśmy najlepsi – I miejsce dla Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie w składzie: Szymon Cichy, Łukasz Dobrychłop i Błażej Mikołajczak.

Gratulujemy!

 

Krzysztof Styś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here