Etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

0
107

„Św. Jacek – wzór ewangelizacji” to hasło XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, której etap diecezjalny odbył się 27 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Naszą szkołę reprezentowała  Katarzyna Magnuszewska z klasy III H.

Olimpiadę rozpoczęła Msza św. w kaplicy seminaryjnej. Następnie 51 młodych ludzi z 28 szkół z terenu diecezji kaliskiej rozpoczęło intelektualne zmagania. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test z wiedzy dotyczącej życiorysu św. Jacka. Młodzież musiała zapoznać się z adhortacjami oraz przemówieniami papieży Jana Pawła II i Franciszka, listami biskupów o św. Jacku i innymi opracowaniami na ten temat. Ponadto obowiązywała znajomość Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Na zakończenie słowa uznania dla laureatów i ich katechetów wyraził Biskup Łukasz Buzun, oraz Pani Violetta Słupianek z kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Każdy z uczestników otrzymał upominek i błogosławieństwo Biskupa. Katarzynie i wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Marcin Regus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here