Dziękowaliśmy kombatantom…

0
331

W środę, 23 maja 2017 roku mieliśmy okazję wziąć udział w uroczystościach
z okazji Dnia Kombatanta, którą zorganizowało Starostwo Powiatowe
w Pleszewie w restauracji Impresja. Swoim montażem słowno – muzycznym młodzież z naszej szkoły podziękowała  tym, którzy walczyli o wolną Polskę.  Wdzięczni za ofiarność, niezłomną postawę i krzewienie wśród młodych nieprzemijających wartości takich jak prawda, dobro, piękno,  honor
czy wreszcie nasza matka –  Ojczyzna, najpiękniej jak potrafiliśmy odwdzięczyliśmy się bohaterom niezłomnym. Jednocześnie zapewniliśmy
o naszej pamięci i wierności Tej, która została okupiona bohaterską krwią wielu.

Uroczystość uświetnili swoim śpiewem zaproszeni goście, którzy zostali zachęceni najpierw przez młodzież, która wyśpiewała polskie szlagiery, potem  przez kombatantów, którzy spontanicznie wystąpili ze swoim repertuarem i to  a capella! Brawo!

Trzeba przyznać, że ta międzypokoleniowa atmosfera była wyjątkowa, niemal rodzinna. Jestem przekonana, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci jednych i drugich.

Dziękuję młodzieży za ich godną postawę, koleżeństwu; Marlenie Kolanowskiej i Hubertowi Korzeniewskiemu za pomoc w przygotowaniu scenografii i obsługę sprzętu nagłaśniającego.

 

Anna Sobiejewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here