Damian w Finale Krajowym Młodych Producentów Rolnych 2016

0
282

W dniach 17-18 marca 2016 roku odbył się finał krajowy XXXIV Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który odbył się na targach AGROTECH w Kielcach. W rozgrywkach krajowych udział wzięło 60 uczestników z całego kraju. Organizatorem konkursu był Związek Młodzieży Wiejskiej. Naszą szkołę reprezentował Damian Dyderski z klasy IV technikum mechanizacji rolnictwa, który w finale wojewódzkim zajął I miejsce.

Etap krajowy składał się z dwóch części. Pierwsza część odbyła się pierwszego dnia w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.  Finaliści rozwiązywali test składający się z 50 pytań, które obejmowały wiedzę rolniczą, bhp, ochronę środowiska oraz przepisy unijne.

Uczestnikami Olimpiady byli producenci rolni, studenci oraz uczniowie szkół rolniczych, którzy reprezentowali wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej. Damianowi w teście poszło świetnie i znalazł się wśród 30 najlepszych uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów z testu i zakwalifikowało się do części praktycznej.

W części tej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z produkcji roślinnej, zwierzęcej i mechanizacji rolnictwa. W ostatnim dniu uczestnicy olimpiady mieli możliwość zwiedzania  targów AGROTECH w Kielcach.Gratulujemy Damianowi uzyskania wysokiego wyniku.

 

Krzysztof Styś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here