73 rocznica powstania w getcie warszawskim

0
381
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W ramach obchodów 73 rocznicy powstania w getcie warszawskim nasza szkoła włączyła się do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Uczennice klasy pierwszej technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu rozdawały wśród przechodniów Pleszewa papierowe żonkile, przygotowane na zajęciach. Akcja przeprowadzona została także w Urzędzie Miasta i Gminy w Pleszewie a także w Starostwie Powiatowym.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał te właśnie kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

W tym dniu także uczniowie mieli okazję zobaczyć premierowy film związany z obchodami pod tytułem „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”.

Film prezentowany był podczas lekcji historii oraz  zajęć z wychowankami internatu szkolnego.

Monika Wątor

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here